חנוכייה

אחרי רצף פעילויות לחנוכה, מגיע, איך לא, עוד פוסט על חנוכה :) אבל הפעם מזווית אחרת, כי היום ה-18 בחודש, כלומר הזמן לאתגר "סימני דרך" החודשי שלי. הרמז בחודש שעבר היה שילוב של חנוכה חג האור ושל ההרפתקה הגדולה שלנו שאפרט עליה תיכף, בהמשך הפוסט:

stock-footage-planet-earth-rotating-inside-old-style-light-bulb-seamless-looping

 

 

 

 

 

 

החודש צרויה המוכשרת והאהובה חברה אליי לאתגר, וזה מה שהיא כתבה על העבודה שלה: "לראשונה בתולדות האתגר [למיטב זכרוני] אני מעלה עבודה ידנית! כרגיל, לקחתי מהרמז השראה צבעונית. הכנתי כרטיס להולדת הבן, לרגל התוספת המשפחתית החדשה. על בסיס בצבע לבן הדבקתי רצועת קראפט, ממנה גזרתי לב. קצת וושי וכפתורים והכרטיס מוכן. [צילמתי על רקע קראפט]." אין, פשוט אין כמו הכרטיסים של צרויה. אלופה:

צרויה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תודה אהובה שבין כל הלידות במשפחה מצאת זמן להשקיע ולהשתתף באתגר!

ואני? אני התחברתי לתמונה הזו מאוד, מכיוון שממש בעוד שנייה, כלומר מחרתיים, אנחנו אורזים את חפצינו וממריאים לחגוג את חנוכה בנכר.  טוב, נו, לא רק את חנוכה…אנחנו טסים להרפתקה מטורפת למדי של חודש וחצי (!) באוסטרליה (!) עם שני ילדים (!) קטנים (!). למה? לא לגמרי ברור. איך? כנ"ל. אבל הרפתקה זו הרפתקה…

אז בהשראת התמונה, יחד עם השראתו הברוכה של מר פינטרסט ידידי הקרוב, הכנתי לנו תאורה שתאיר לנו את הדרך בשמי העולם, בטיסה שנמשכת כמו הנצח ועוד קצת. ככה זה נראה מלמעלה:

P1060877

 

 

 

 

 

 

 

המפה היפיפייה ברקע לקוחה מדף נהדר של היידי סוואפ (ככה כותבים את זה?!), המטוס מפונץ' מדף האור של צרויה (שעכשיו אני מכנה אותו דף-פך-השמן, כי גם הוא מספיק להרבה הרבה יותר ממה שהוא היה אמור להספיק) ודמי החנוכה מחבילת מדבקות שנקנו בחנות יצירה. כשמסתכלים מהצד מתגלה התמונה הבאה:

P1060881

 

 

 

 

 

 

 

 

 

וושי טייפ מספרים, לסמל את שמונת ימי החג, בערך…עם כל שינויי הזמן שנעבור בטיסה הזו, אני אפילו לא בטוחה עדיין אם חנוכה שלנו מתארך או מתקצר. וושי טייפ כוכבים, כי חנוכה, מן הסתם, ועוד אחד עם לבבות, כי הוא התאים בצבעים למפה :) אפשר גם לראות כאן שמדובר בעצם בקופסת מתכת קטנה. אז פותחים אותה:

P1060884

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ובפנים מתגלה במלוא הדרה- חנוכייה!

P1060882

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שמונה קנים-שמונה אומים, ועוד שמש שבנוי משני אומים אחד על גבי השני. מסתבר שלהשיג אומים זה לא קל כמו שזה נשמע…בסופו של דבר מצאתי, אבל הם היו קצת יותר קטנים משחיפשתי, מתאימים בדיוק לנרות יום הולדת. לא מבינה בענייני כשרות של חנוכיות, אבל מבחינתנוו זה בהחלט עובר, ואפילו קומפקטי יותר.

ככה נראית חנוכיית ה-to go שלנו בשלמותה, יחד עם המכסה:

P1060883

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מודה, התלהבתי מהקונספט מאוד! והוא התחבר לי בול לאתגר…

כמובן שהכנתי גם חנוכייה עם יעלה, בלי קשר לאתגר. גם כאן התלהבתי מהתוצאה הסופית לא פחות:

P1060924

 

 

 

 

בחנות "הכל לילד ולגן" הקרובה לביתנו קנינו בקבוק זכוכית ריבועי עם פקק שעם. התלבטנו באיזה מילוי צבעוני למלא אותו. הצעתי אבני קישוט בגוונים ניטרליים, חרוזי גיהוץ (בעיני זה היה הרעיון המנצח) ועוד. יעלה בחרה בפונפונים. דחסנו ודחסנו עוד פונפונים בכל הגדלים ובכל הצבעים, עד שהבקבוק היה לגמרי מלא (תרגול נהדר של מוטוריקה עדינה):

P1060932

 

 

 

 

 

 

 

את הקנים קנינו במקסטוק (למה מייצרים רק חבילות כאלו ענקיות של 90??) וצבעתי בטוש שאמור להיות שחור אבל בפועל היה משהו בין סגול לבין צבע נחושתי שכזה. בכל מקרה יצא נחמד. גם פה השמש פשוט מורכב משני קנים מודבקים אחד לחלק התחתון של השני:

P1060930

 

 

 

 

 

 

 

 

את הקנים הצבועים הדבקתי בדבק ג'ל של חברת סקוטש, הדבק בו אני מדביקה ה-כ-ל. לא הצלחתי לחשוב על דבק שגם יהיה מספיק חזק וגם יתאים לעבודה עם ילדים:

P1060938

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נכון לעכשיו החנוכייה הזו החליפה את החנוכייה השינה שלנו, זו שקנינו ב-9.90 ש"ח בסופר בחנוכה הראשון שלנו יחד. ממש סוף עידן. כאמור, החל משבת נעבור להדליק נרות בחנוכייה הניידת שלנו. אני לא בטוחה מה יהא על הבלוג בתקופה שלא נהיה כאן. בפנטזיה שלי אני אעדכן כאן בקורותינו ואולי אפילו אצליח לשתף בקצת פעילויות ויצירות משלב ההכנות שלנו לטיול. אני לא בטוחה אם לו"ז הטיול (הלא-ממש-מתוכנן), העייפות והגורמים הטכניים יאפשרו לפנטזיה להתקיים. אני מקווה, אבל לא מבטיחה.

מסיבה זו גם אתגר סימני דרך יוצא לחופשה, אבל לא לגמרי חופשה…סוג של הארכה. במקום לתת אתגר שמשכו חודש, הפעם אתגר סימני דרך ייארך חודשיים, וכדי שלא תשכחו ממנו (וממני!) בחודשיים האלו- האתגר הזה יהיה אתגר נושא פרס. אני עדיין לא יודעת מה יהיה הפרס, אבל אני מבטיחה שלפחות חלק ממנו יגיע בייבוא אישי היישר מאוסטרליה. התלבטתי אם להפוך את זה גם לסוג של הגרלת-חנוכה, כלומר, חנוכת הבלוג (שחוגג היום חודשיים), אבל החלטתי לדחות את זה עוד קצת, כדי שיהיה לי זמן להתעסק בזה ולעשות את זה כמו שצריך, אז צפו פגיעה- כשאחזור, מבטיחה הגרלה ממש גדולה. אבל בנתיים-

האתגר מתפרסם כאן בבלוג היום, ה-18.12 ותוצאותיו יתפרסמו כאן בעוד חודשיים בדיוק, ב-18.02.15. את היצירות שנוצרו בהשראה אסוציאטיבית מהרמז יש לשלוח אליי למייל karindi@gmail.com עד לתאריך ה-16.02, בצירוף כמה מילים על רצף האסוציאציות שהוביל אתכן מהרמז ליצירה. מזכירה שהקשר בין הרמז ליצירה לא חייב להיות ישיר, אלא יכול להיות רחוק ואסוציאטיבי כאוות נפשכן, ושניתן לשלוח כ-ל סוג של יצירה. אנא ציינו גם את השם תחתיו תרצו שאפרסם את היצירה, ואם תרצו- גם קישור לבלוג או לאתר. היצירות חייבות להיות חדשות, ואין לפרסם אותן במדיה אחרת עד לתאריך ה-18.02. לאחר פרסום פוסט התוצאות כאן בבלוג, אתן מוזמנות לפרסם אותה בכל רחבי הרשת, יחד עם קישור לפוסט המתאים פה בבלוג.

ואיזה אתגר דורש חודשיים של תכנון ומחשבה? איזה אתגר מתאים לפרס? איזה אתגר מתאים להתפרסם בשבוע יום הולדתי של יעלה בכורתי המדהימה? זו באמת שאלה קשה. החלטתי לשלב בעניין גם את החג החביב עליי, שיחגג פחות מ-3 שבועות לאחר פרסום האתגר. וזו תמונת הרמז להפעם, אם מיליון אסוציאציות אפשריות, לפחות:

030

 

מחכה מאוד לאסוציאיציות שלכן. מזכירה להיות שזו יכולה להיות כל סוג של יצירה (כולל רעיון לפעילות/יצירה עם ילדים), והקשר לתמונה צריך להיות אסוציאטיבי בלבד.

מקווה שנתראה בקרוב, אבל לא מבטיחה..שתהיה לנו נסיעה טובה!

8 מחשבות על “חנוכייה

  1. החנוכיות שהכנתן – סוף הדרך!
    איזה כיף לכם….תהנו באוסטרליה, הייתי שם אחרי הצבא והייתי חוזרת לשם עכשיו. מקווה שתצרפי תמונות לבלוג מתישהו….
    לילך

    אהבתי

תגובה מביאה אהבה! מחשבות, רעיונות, תמונות, בקשות ושאלות יתקבלו בשמחה רבה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s